Віталій Купрій: якщо Філатов «протягне» свого секретаря міськради, то йому все рівно доведеться поступитися в іншому

Нардеп Віталій Купрій чекає від НАБУ розслідування своїх заяв стосовно корупції у мерії Дніпра

Чому Ви вирішили звертатися до НАБУ? Які факти маєте розкрадання бюджетних коштів у Дніпровській міськраді?

До мене надійшла скарга мешканців міста, які працюють у виконавчому комітеті міської ради, і які вказують на те, що бюджетні кошти розкрадаються за допомогою вже екс-секретаря Дніпровської міської ради В’ячеслава Мішалова.  Я не міг не відреагувати.

Однозначно у мене є претензії і до міського голови Філатова, але ті особи, які вказані в заяві, вони пов’язані саме із Мішаловим та родиною Мішалових. Там батько і син. В цій ситуації детально було все викладено, де в них є конфлікт інтересів, де були антиконкурентні умови при проведенні тендерів і яка шкода завдана.

Там і проведення інтернету до навчальних закладів, та ще низка правопорушень. Усього чотири чи п’ять правопорушень, всі викладені у заяві, за моєю заявою відкрито провадження. Я зустрічався з керівниками НАБУ, вони обіцяли мені, що будуть активні слідчі дії.

Заява про вчинення кримінальних правопорушень ст 1Заява про вчинення кримінальних правопорушень ст.2Заява про вчинення кримінальних правопорушень ст.3Заява про вчинення кримінальних правопорушень ст.4

Про ці корупційні скандали неодноразово писали ЗМІ.  Але схеми, тим не менш, продовжували працювати. Чому, яка гадаєте?

Це болячка нашого суспільства. Хоч факти корупції і виявляють, але керівники покривають своїх підлеглих. Або ще і мають звідсіля якийсь інтерес — грошовий, корупційний. Або «честь мундиру», як вони її там бачать. Дуже рідко у нас в Україні керівник здає підлеглого або, навіть, підлеглий дає свідчення на керівника.

Така корпоративна етика, яка шкодить боротьбі з корупцією, вона руйнує основи державності. Тому це питання до керівників в першу чергу. Я переконаний, що незважаючи на посади, Борис Філатов, мав в першу чергу розпочати службове розслідування і докласти всіх зусиль, щоб позбавити Мішалова посади секретаря Дніпровської міської ради і ліквідувати ці схеми.

Чому мер Борис Філатов на це не реагував публічно, принаймні? 

Є дві можливих причини. Перша – Філатов сам учасник цих оборудок і має з цього зиск. І друга причина — це необхідного для того щоб тримати більшість в раді і працювати спокійно та вирішувати інші питання. Тобто політична ще складова. Можливо, що обидві версії поєднані.

Чому В’ячеслав Мішалов пішов саме зараз?

Зловживання його батька і його самого стали настільки очевидними, що триматися на посаді було просто неможливо. Один мостовий перехід чого тільки вартий. Скільки було обіцянок, взяли на себе зобов’язань, виграли по самій високій ціні тендер. До речі, в НАБУ лежить також і моя заява по ремонту мосту. Я думаю, що Борис Філатов їх просто змусив піти, щоб розрядити обстановку. Мішалов став громовідводом. Але грошей це не повертає і ремонт Центрального мосту також не пришвидшує.

Гроші вже вкрадені, частина пішла на хабарі чиновникам, то хто їх буде повертати? Так прийнято, що якщо зіграли, то вже не повертаються до цього питання. Але є умови договору, їх треба просто оприлюднити. Показати, що вчинила влада, що вчинив міський голова щоб розірвати цей договір. Цього не робиться. Ну,  можливо по якимось епізодам там дії і будіть, але, головне, що шкоду ніхто не компенсує. Це зговір.

Міська рада лишилася без секретаря. Його необхідно буде обрати на наступній сесії. Кому депутати можуть віддати перевагу та за кого б проголосували Ви?

Вихід депутатів з фракції «Опозиційний блок» сформував нову конфігурацію у міській раді. Виникли нові фракції з новими вимогами. Але головна політична мета мінятися не буде – як і раніше будуть тримати більшість у раді. І та з груп, де буде найкращий перемовник, і яка потужніше натисне на Бориса Філатова, та і отримає  посаду секретаря.

Я би пропонував звернути увагу на патріотичну опозицію, яка є в середні «Укропу» та обирати секретаря звідси, але зрозуміло, що Борису Філатову це абсолютно не потрібно. Для нього найкращий варіант буде Олександр Санжара. БПП, звісно, хочуть свого кандидата. Зараз іде закулісна боротьба. І навіть якщо Філатову вдасться протягнути свою лінію по секретарю, це означає, що він здасть інші свої інтереси. Місто потужне по бюджету і по грошам, чимось потрібно буде поступитися.

На мій погляд позитивною для Дніпра буде кандидатура патріотичних депутатів з фракції «Укроп». Особисто я підтримую Настю Староскольцеву. Вона мені подобається як чесна і порядна людина, яка б організувала правильно роботу.

Стосовно ситуації в країні. За останній час дуже багато відбулося гучних надзвичайних подій, зокрема в столиці – розстріли, вибухи.  З чим пов’язаний цей сплеск? 

Київ ми просто бачимо. А до Києва розстріляли півтора місця тому в Черкасах голову нашої обласної організації партії «Укроп»,    підірвали автомобіль голові Житомирської обласної фракції партії «Укроп», нещодавно депутата БПП на Луганщині вбили. Це не тільки Київ. Це хаос твориться по всій Україні. Безкарність, неспроможність правоохоронної системи працювати ефективно.

Покривають злочинців дуже часто. За моїми даними, в Україну заїхало дуже багато банд та злочинних організації з колишнього СНД. Це і Росія, і Чечня, і Грузія, і вони себе дуже вільно тут  почувають. Правоохоронна система прогнила повністю. Всі продажні, скандал за скандалом. То в Міністерстві внутрішніх справ, то в Нацполіції, то в Генпрокуратурі, то в СБУ.

Всюди є чисельні факти. Навіть в НАБУ є порушення законодавства, небажання боротися з корупціонерами та злочинцями. Я думаю, що жодного чесного керівника в правоохоронних органах зараз немає. А винен в цьому однозначно Президент України, оскільки він міг би вступити як гарант Конституції, як людина, яка впливає на призначення певних голів правоохоронних органів. Він би міг навести лад, але йому це непотрібно.

«Рюкзаки Авакова» — це може бути спробою тиску  на міністра, можливо, щоб він працював краще?

Точно не на те, щоб краще працював.  Просто, можливо, щоб виконав певні дії. Чому це тримали майже три роки під сукном? В цій ситуація я не бачу взагалі в Україні реальних спроб притягнути когось з корупціонерів до відповідальності. Все має якусь іншу мету.

Подивіться на подання стосовно зняття недоторканності на народних депутатів.  Близько десяти вже зроблено, знято все і скажіть хоч один потрапив до в’язниці? Ніхто. Навіть в суди не передаються справи. А робиться це все, аби мати змогу маніпулювати парламентом змушувати депутатів голосувати, тримати всіх на гачку, лякати всіх. Це не боротьба з корупцією однозначно.

Як оцінюєте акції протесту у Києві? І які маєте по ним прогнози?

Політично акції корисні. Треба щоб українці були б іще більше активними. Треба громадянському суспільству піднімати голову, не боятися, виходити. Тоді ми можемо пливати на владу. Але я вважаю, що вимоги, які ставили протестувальники з самого початку були хибними і тому результати неякісні.

Треба вимагати не прийняття якогось закону, а вимагати перенавантаження усіх гілок влади! Влада збанкрутіла, влада не виконала обіцянки, які давала.  Навіщо підіймати, наприклад, питання про Антикорупційний суд, або зняття взагалі недоторканності з депутатів? Я думаю, що в цій ситуації зміняться вимоги і тоді вже нова хвиля акцій, якщо буде, вона буде більше результативною.

Читайте также : Куда потратить бюджетные миллионы?

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Юлия Ильницкая

Редактор сайта "Акцент", журналист, корреспондент.

Оставить комментарий

Пожалуйста, авторизуйтесь чтобы добавить комментарий.
  Подписаться  
Уведомление о

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: